Volkswagen’in Logosu Değişti: İşte Yeni Logo

2 dakika


85
98 paylaşım, 85 puan

Otomobil devi Volkswagen, yenilediği logosunu tüm dünyaya duyurdu. Şirket için üçüncü devrim niteliğinde olan elektrik motorlu araç döneminin başlaması nedeniyle yapılan logo değişikliği, Volkswagen’in otomobil sektörüne bakış açısını değiştireceğini gösteriyor.

Alman otomobil devi Volkswagen, geçtiğimiz haftalarda bir açıklama yaparak 12-22 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan IAA Uluslararası Otomobil Fuarı’nda yeni otomobili “ID.3″ü tanıtacağını ve şirketin yeni logosuyla ilgili açıklamalarda bulunacağını açıklamıştı. Şirket şimdi, yeni logosunu tüm dünyaya duyurdu.

Elektrik motorlu araç sektörünün gelişmesiyle birlikte otomobil devleri, tamamen elektrik motoruna sahip olan veya hibrit (hem petrol türevi yakıt hem de elektrik enerjisi) modelleri üretmeye başladılar. Tüketiciler tarafından da yoğun ilgi gören elektrik motorlu otomobiller, henüz tam olarak kendilerini ispatlamamış olsalar da düşük enerji tüketimleri ve sağladıkları teknolojik yeniliklerle dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyorlar. Rakiplerinin gerisinde kalmak istemeyen Volkswagen de elektrik motorlu modeli ID.3’le bu akıma ayak uydurmak istiyor. Aslına bakacak olursak şirketin logo değişikliğine gitmesinin altında yatan sebep ID.3’ün ta kendisi.

Volkswagen ID.3

Volkswagen tarafından yapılan açıklamalara göre şirket, bugüne dek üç büyük devrim geçirdi. Bunlardan ilki Volkswagen’in en klasik modeli “Beetle”, ikincisi tahmin edebileceğiniz gibi “Golf”, üçüncü devrimse elektrik motorları. Hem yeni teknolojilerin hem de otomobil sektörüne yeni bir bakış açısına neden elektrik motorlu otomobil dönemine giriş yapan otomobil devi, logosunu da bu yüzden değiştirmiş durumda.

Otomobil devinin daha önceki yaptığı açıklamalarda yeni logonun daha sade ve daha kullanışlı olacağını, iki boyutlu bir yapıyla geleceğini ve hem günlük yaşamda hem de internet ortamında bu logonun kullanımının fazlasıyla kolay olacağını açıklamıştı. Volkswagen’in yeni logosu, daha önce yapılan tüm açıklamaları karşılıyor. Dilerseniz şimdi, Volkswagen’in yeni logosuna bir bakış atalım.

Volkswagen yeni logo

Aslına bakacak olursak otomobil devinin yeni logosu, mevcut logonun düz hatlara sahip bir şekli. “W” ve “V” harflerinin sabit kaldığı logoda yazı şeklinin ve dairesel yapının az da olsa değiştiği açıkça görülebiliyor. Ancak bu logonun altında yatan anlamlar, Volkswagen için çok büyük yenilikler ve değişiklikler anlamına geliyor. 


Bu içeriğe emoji ile tepkin ne?

Beğen Beğen
120
Beğen
İnanılmaz İnanılmaz
301
İnanılmaz
Üzgün Üzgün
60
Üzgün
Hahaha Hahaha
31
Hahaha
Muhteşem Muhteşem
271
Muhteşem
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Choose A Format
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Image
Photo or GIF

Bunu bir arkadaşınla paylaş